12/11/18

Czy każdy kot kocha pudełka?


Odpowiedź na to pytanie z pozoru wydawałaby się bardzo łatwa. Przecież internet pełen jest zdjęć kotów w pudełkach wszelkiego rodzaju. Od tych wielkich po mikrofali, poprzez te po butach, herbacie, kończąc na zapałkach. Kot - jeśli bardzo tego chce - zmieści się wszędzie.  Czy więc wszystkie koty kochają pudełka? 


Czy każdy kot lubi pudełka?


Nie. 


Nie wszystkie.

Dlaczego koty lubią pudełka?


Prawdą jest, że koty w pudełkach czują się bezpiecznie. Są otulone z każdej strony, niedostępne dla wroga i dodatkowo jest im w nich po prostu ciepło. Ale nie zmienia to faktu, że nie każdy kot lubi pudełka.

Oczywiście, Pan Kot kocha pudełka, lubi w nich przebywać, chować się do nich, mieszkać w swoim domku z pudełka. Każde nowe pudełko pojawiające się w domu to jego nowe pudełko, którego nie można ruszyć, bo on go potrzebuje (poprawka: potrzebuje ICH WSZYSTKICH). 

Oczywiście, Fifi kocha pudełka, lubi w nich spać, leżeć, przebywać bez żadnych zobowiązań oraz przywłaszczać je sobie. Nie ważne, czy pudełko jest duże, czy małe. Lubi spać i w ciasnych, do których ledwo wchodzi, jak i w tych olbrzymich (np. z zooplusa).

Oczywiście, Toffi...

Toffi nie lubi pudełek. 

Och, jak on nienawidzi pudełek!

Pudełko pozostawione na pastwę Toffiego nie kończy dobrze. Nigdy nie kończy dobrze. Dlaczego? Toffi Kot traktuje pudełka jako... toaletę. Załatwia swoje potrzeby w każdym pudełku, jakie tylko spotka na swojej drodze. 

Pudełka z przesyłek, pudełka po przedmiotach, pudło po garnkach, pudła po butach... Każde kończy dokładnie tak samo. Dlatego nie zostawiamy Toffiemu żadnych pudełek, a przez to też Fifi musiała ograniczyć ich ilość, by Toffi nie mógł ich przejąć. Jest to dla nich ciężka sytuacja, bo gdy tylko Fifi zwiedzi pudelko, wchodzi do niego Toffi... i już wszystko wiecie.

Trudno jest posiadać dwa koty o tak odmiennych upodobaniach. A czy wasze koty kochają pudełka?

4 komentarze:

  1. Moje nie lubią pudełek..żadnych...i mają dwa różne charaktery ..Stinky uwielbia spać u syna w łóżku,mało śpię bawi... to dystyngowanu KOT😃 Jadzia natomiast to ...kobieta szatan ale pudelka jej nie pasuja.. bardziej papier w roli ooo to ma gdzie pazurkami poszaleć 😂

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój kocha pudełka ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia