POZNAJMY SIĘ!
Nazywam się Klaudia Jaroszewska i pochodzę z Dolnego Śląska. Od dziecka uwielbiam pisać, nic więc dziwnego, że zdecydowałam się na założenie swojego miejsca w sieci. Jestem założycielką bloga Koci Punkt Widzenia. Blog działa od 29 grudnia 2016 roku. Interesuję się ekologią, zdrowym stylem życia oraz organizacją i rozwojem osobistym. Na blogu poruszam także kwestie związane z endometriozą, na którą choruję. Czasem (kiedyś co tydzień) pojawiają się tu także humorystyczne teksty o kotach.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  SKLEP
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Najnowsze na blogu

Jestem egoistką - czasem


Czasem jestem egoistką. I wiecie co? To wcale nie jest złe. Świat nie staje przez to w miejscu. Ludzie wciąż żyją, a co najważniejsze - potrafią ę chwilę żyć bez ciebie. Natura funkcjonuje tak samo, jak każdego innego dnia. A dla ciebie zmienia się w takim momencie naprawdę wiele.

Kim jest egoista? Pierwsza lepsza słownikowa definicja mówi nam, że egoista to osoba, która myśli tylko o swoim szczęściu, a nie innych. Jest zdecydowanie samolubna, Jest to osoba, która przedkłada własny interes ponad dobro innych.

Można więc powiedzieć, że to jest poniekąd zła osoba. Taka, która nikim się nie przejmuje i myśli tylko i wyłącznie o sobie.

Dlaczego warto być egoistą?


Dlaczego więc nie uważam, że bycie czasem egoistą nie jest wcale złe?

Według mojej definicji dobrego egoisty... Jest to osoba, która myśli o sobie, swoich potrzebach, celach i pasjach. Dlatego znajduje czas dla siebie i tylko siebie. Szuka sposobów, by pobyć chwilę sam na sam ze sobą, bez zbędnych rozpraszaczy. Chce jak najlepiej dla siebie, swojej duszy, ciała. Robi wszystko, by osiągnąć jak najlepsze samopoczucie. Czasem też leniuchuje i odpoczywa, by się zregenerować. Nie słucha wtedy potrzeb innych.

Nie jest to osoba, która totalnie ignoruje innych. Robi to jedynie w czasie, gdy potrzebuje chwili wytchnienia, naładowania baterii, odpoczynku i rekonwalescencji. Każdy z nas czasem takich chwil potrzebuje. I to wcale nie jest zła postawa.

Złą postawą byłoby zmuszanie się do pomocy innym, gdy padamy na pysk, ledwo stoimy na chwiejnych nogach, zmuszamy się, by jeszcze chwilę dać radę. Potrzebujemy chwili odpoczynku, by odetchnąć, ale nie spoczniemy, póki wszyscy dookoła nie będą szczęśliwi.


Zdradzę wam pewien sekret. Wszyscy dookoła nigdy nie będą z was zadowoleni. Zawsze znajdzie się taki ktoś, komu i tak nie będzie pasować to, co robicie. Znajdzie kolejne zadanie do wykonania. Będzie wymagać jeszcze więcej. A wy się na to zgodzicie, bo przecież nie można być egoistą. Mama uczyła, że trzeba myśleć o innych.

A kiedy pomyślicie o sobie?

Komentarze

 1. Super post kochana, zgadzam się z Tobą w życiu też trzeba myśleć o sobie bo inni nam nie zapewnią dostatniego życia <3 Zostaje na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nad tym właśnie teraz pracuję - bo więcej dla siebie będzie oznaczało też więcej dla rodziny - więcej spokoju, cierpliwości, mniej codziennego stresu i nerwowej szarpaniny. Warto! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!