piątek, 11 stycznia 2019

Toffi i jego genialny plan


Z racji tego, że niedługo do pracy, dziś będzie króciutka historia o moich kotach, ale z mojej perspektywy. Otóż, odkryłam coś bardzo ciekawego, ale muszę zacząć od początku. Jeśli jednak kiedyś zastanawialiście się, czy koty potrafią planować i ten plan realizować, myślę, że po przeczytaniu będziecie znali odpowiedź. 


Kupiliśmy kotom nową karmę. Fifi nie ma z nią problemu. Toffi za to ostatnio wybrzydza na wszystko i chce jeść tylko suchą karmę oraz przysmaki. Przysmak to jednak nagroda za jakieś działanie, np. nauczenie się jakiejś komendy (daj łapę) albo jakieś zachowanie (np. to, że wszystko jest całe po tym jak wrócimy po 9 godzinach do domu). Z tego względu Toffi nie je przysmaków kiedy tylko chce. 

Po tym, jak zauważyłam, że nie chce jeść nic innego, powiedziałam im, że przysmaki będą tylko wtedy, gdy jedzonko będzie zjedzone. I tak, wróciliśmy do domu po pracy - miski puste. Przysmak jest. Drugi raz także. Jednak, gdy jesteśmy w domu Toffi mokrą karmą wręcz gardzi. Coś było nie tak. 


I odkryłam co, gdy pojechaliśmy na zakupy, a jak wróciliśmy, Toffi wcielał w życie swój genialny plan. 

Otóż, siedział koło miski i pilnował Fifi, żeby wszystko zjadła. Po wszystkim sprzątał (zamiatał łapkami podłogę obok miski) i dumnie siadał na szafce w oczekiwaniu na przysmak. Tak, Toffi zatrudnił siostrę, by jadła za niego, a on w nagrodę dostaje przysmaki. 

Gdy to odkryłam, zaczęłam pilnować, żeby on także jadł, ale na razie robi strajk. Ciekawe, jak długo. 

Czy wasze koty też są tak przebiegłe? 

8 komentarzy:

 1. Śliczne kotełki ♡♡♡ U Mnie jedna nawet przysmaków nie lubi, druga za to wyjada wszystko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, sprytny ten Toffi. No to teraz macie zagwozdkę - jak to ugryźć żeby wilk był syty i owca cała... Napisz co z tego wszystkiego wynikło!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasze koty, to planują chyba tylko, do której kuwety się załatwić ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spryciarz :) kotki są cudowne, tyle radości wprowadzają do życia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia