piątek, 26 maja 2017

Ćwiczenia kreatywności dla rozgrzania mózgu (1-5)


Każdy nieużywany organ w końcu (na drodze ewolucji) zanika. Nie bójmy się więc używać mózgu! Wymyśliłam dla was 4 ćwiczenia kreatywności, a jedno widziałam już wcześniej, ale także się chcę nim z wami podzielić. Jest to pięć krótkich ćwiczeń, które rozgrzeją umysł i pobudzą wyobraźnię.

Ćwiczenia kreatywności dla rozgrzania mózgu 

Opiszę wam dokładnie o co chodzi z każdym zadaniem, na na zdjęciach podam moje przykłady. Zadania robiłam uczciwie, co widać doskonale po ostatnim. Zapraszam was do takiej zabawy codziennie. Myślę, że w końcu przyniesie efekty :) 

Ćwiczenie 1. 
Bazgroły. Narysuj byle jakie-cokolwiek. Najlepiej z zamkniętymi oczami. Potem daj działać wyobraźni i przerób te bazgroły na sensowny rysunek. 
Ćwiczenie 2. 
Jednocześnie ćwiczy pamięć. Można je wykonywać od razu po przebudzeniu. Przypomnij sobie fragment twojego ostatniego snu. Zapisz około 2 zdania zgodne z tym, co widziałaś we śnie. A następnie daj działać wyobraźni i napisz ciąg dalszy. Nie długi. Nie musi być prawdopodobny czy całkiem sensowny. To ma być twoja historyjka. 


Ćwiczenie 3.
Wybierz jakiś bardzo nudny przedmiot. U mnie pojawiła się ścierka do naczyń, ale to może być rysa na ścianie, plama na obrusie, półka w szafce... No coś takiego, co jest naprawdę średnio ciekawe. A teraz zastanów się i wypisz minimum 10 cech tej rzeczy. Im nudniejszy przedmiot - tym trudniejsza praca dla mózgu. 


Ćwiczenie 4. 
Wybierz dwa niespokrewnione ze sobą przedmioty. Wymyśl im co najmniej 10 cech wspólnych. Niech to są przedmioty naprawdę odległe od siebie: kapelusz i szafa, woda i pierogi, mydło i karkówka... Im dziwniejsze, tym lepiej!


Ćwiczenie 5. 
Poznajemy nowe słowo. Ale nie tak w normalny sposób. PWN pozwala nam korzystać z internetowego słownika. Na dole strony mamy "KORZYSTAJ ZE SŁOWNIKA J. POLSKIEGO". Wybierz losową literę, a następnie czytaj słowa, które wyskoczyły. Wybierz takie, którego nie znasz. Zapisz je na kartce, ale nie klikaj w nie jeszcze. Wymyśl, co według ciebie oznacza. Opisz jak najdokładniej. A następnie sprawdź, czy udało ci się trafić :) 


Podoba się wam pomysł takich ćwiczeń kreatywnych? Jeśli tak, piszcie w komentarzach. Jeśli będą chętni, zrobię takich ćwiczeń więcej. A już mam pomysły!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia