POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

3 cele - metoda małych kroków do spełniania wielkich celów. Jak osiągnąć cel? Jak się motywować?


Znacie pewnie metodę małych kroków. Ja ją troszkę zmieniłam, coś dodałam, nazwałam i określiłam. I tak właśnie teraz próbuję osiągać moje cele, które nie są wcale małe, ani proste. Za to bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. Jak to robię? Zapraszam do dalszego czytania. 


Wiem, że bardzo fajnie wymyśla się postanowienia. Bardzo łatwo spisać ich bardzo dużo. Wyzwanie 101 w 1001 czegoś mnie nauczyło (jeśli chcecie wiedzieć więcej na jego temat - piszcie w komentarzach). Otóż, nauczyło mnie tego, że 101 celów do bardzo wiele, ale da się to zrobić. Trzeba to jednak zrobić metodą. Jaką? Nie powiem wam, że jest jedna, określona, złota rada na wszystko. Bo nie ma. Każdy może znaleźć swoją. Dlatego dziś przedstawię wam moją, a wy podzielcie się w komentarzach waszymi metodami.

3 cele - metoda 3 celów na raz

Tylko trzy, aż trzy. Nie więcej. I raczej nie mniej. Z doświadczenia wiem, że zbyt wiele postanowień sprawia, że nawet nie chce nam się próbować i wychodzi z ego jedno wielkie G. Trzy cele są dobre, bo nie zniechęcają ilością. Są dobre, bo nie zleniwiają człowieka. Wiem, takie słowo nie istnienie, ale nie bardzo wiem, jak to nazwać inaczej. 

1 miesiąc - określ cele na miesiąc

Miesiąc, cztery tygodnie, 28 (30, 31) dni to naprawdę sporo czasu. Można się ogarnąć i zacząć działać. Z drugiej strony to na tyle mało czasu, by nie odkładać realizacji postanowienia na ostatnią chwilę. Trzeba zacząć działać od razu, by na koniec zobaczyć najlepsze efekty. Dla przykładu: zrobię w marcu 20 treningów. Jeśli przypomnę sobie o tym w ostatnim tygodniu - nie dam rady tego wykonać. 

Małe kroczki - osiąganie celów małymi krokami

Zrobię szpagat. Ale nie od razu. Nie da się. Trzeba spokojnie, powoli. Moje małe kroczki? Rozciąganie na różne sposoby (krótkie, długie). W końcu się uda. Nie możesz z góry zakładać, że w dwa dni wszystko zrobisz i będziesz miała z głowy. Niektóre cele wymagają odwagi i przygotowania, niektóre pieniędzy, a niektóre wytrwałości i codziennych prób. 

Motywacja - pomoc w osiąganiu celów

Ustaw tapetę na telefonie, tablecie, komputerze. Przyklej plakaty, wydrukuj zdjęcia, napisz cytaty, które do ciebie przemawiają. Czytaj książki, które będą pchać cię do celu. Znajdź motywującego bloga. Nastaw się pozytywnie i naucz się cierpliwości, a na pewno się uda!

A jakie są wasze metody? Jakie cele sobie stawiacie? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!