POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Nie wiem, kim jestem. Dlaczego samoanaliza jest ważna?


Przeczytałam jakiś czas temu książkę Pełna MOC życia autorstwa Jacka Walkiewicza. Teraz do niej krok po kroku wracam. Dowiaduję się ciągle czegoś nowego. Mogę się czegoś nauczyć. Dzięki niej coś zrozumiałam. Nie wiem, kim jestem. Nie wiem, dokąd zmierzam. Nie znam siebie tak, jak powinnam siebie znać. Wymyśliłam sobie samoanalizę. Odpowiadam na pytania. Na razie w książki. Potem przejdę do działania. A po co mi to? 
Na wykładzie w szkole zauważyłam, że w sumie większość z nas, młodych, nie wie, kim jest. Nie wie, co chce w życiu robić. Zadowala się perspektywą pracy na kasie w Tesco, czy innych takich. Nie ma żadnych ambicji, by być kimś.

Ja chcę od życia czegoś więcej. 

Czego?

Tego właśnie nie wiem. Dlatego podjęłam się samoanalizy. Poświęcam czas na rozwój własnej osobowości oraz znalezienie mojej życiowej drogi. Szukam jej. Próbuję. Kombinuję. Szukam. 

Samoanaliza jest dla mnie ważna, bo pokazuje moje silne, słabe strony. Moje szanse i zagrożenia (analiza SWOT). Pokazuje, na czym mi zależy, a na czym nie. Co mogę, co chcę, a co muszę. A co tak naprawdę robię, a nic nie wnosi. Pokazuje mi, na czym warto się skupić, w którą stronę iść, co jest kolejne na liście do spróbowania. Bo dla mnie życie, to próbowanie. I nauka. Ciągła nauka. 

Dowiedziałam się, że jestem mało otwartą osobą, dlatego mogę mieć problem, by zajść gdzieś w życiu. Ale wiem, że moją mocną stroną jest przywiązanie. Jak kogoś poznam, zależy mi na dobrym kontakcie z nim. Moim zagrożeniem jest to, że nie potrafię się przełamać w kontaktach międzyludzkich i po prostu odezwać się. Ale mam też szanse.

Już rozumiecie, o co mi chodzi? 

Samoanaliza to po prostu dokładne, szczegółowe i powolne poznawanie siebie. Ale jeśli nie będziesz znać siebie, to skąd będziesz wiedzieć, dokąd zmierzasz? 

Chciałabym się z wami podzielić kilkoma takimi pytaniami, na które warto sobie odpowiedzieć. Nie zapożyczam ich z książki (choć pewnie i tak się pojawiły). Są to moje pytania tu i teraz. A wy spróbujcie sobie na nie odpowiedzieć. 
 1. Jakie są moje szanse? 
 2. Jakie są moje zagrożenia? 
 3. Jakie są moje mocne strony?
 4. Jakie są moje słabe strony?
 5. Co do tej pory osiągnęłam? 
 6. Co lubię robić? 
 7. Co sprawia mi przyjemność? 
 8. Czy moja praca mnie zadowala? 
 9. Czy ludzie, z którymi mam bliski kontakt, mają na mnie dobry wpływ? 
 10. Czy mam przeszkadzacze, które nie pozwalają mi osiągnąć celu? 
 11. Jakie mam cele?
 12. Jakie mam marzenia? 
 13. Jakie są twoje priorytety? 
 14. Czy jesteś uważny?
 15. Czy jesteś pewien, że żyjesz na 100%?
A czym dla was jest samoanaliza? Jest ważna? 

Komentarze

 1. Anonimowy3/07/2018

  Bardzo wartościowy wpis i mam nadzieję, że szerokie grono je przeczyta. Masz rację, nie wiemy kim jesteśmy a jeśli wiemy to jesteśmy tłumienie obowiązkami dorosłego człowieka i nie idziemy za głosem serca

  OdpowiedzUsuń
 2. W moim życiu ostatnio tyle się dzieję, że nie mam chwili na takie rozmyślenia,a uważam, że są bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakieś 10 lat temu zaniechałam tego typu rozważań ;) ;) może po 40tce mi te rozterki "wrócą" :D Nie ma co za dużo myśleć o własnych zaletach i wadach bo bywamy dla siebie zbyt krytyczni...

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, warto być świadomym swoich możliwości, jak też i swoich ograniczeń, bo dzięki temu, możemy wybierać odpowiednią dla siebie drogę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiedzieć, kim się jest, jakie są mocne i słabe strony to już bardzo wiele. Oby podchodzić do siebie z szacunkiem i bez zbędnego krytycyzmu

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy post :) Myślę, że każdy powinien odpowiedzieć sobie na pytania, które wypisałaś w tym wpisie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że uda Ci się osiągnąć wymarzone cele :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nigdy nie miałam celu i nie wiedziałam czego chcę i tak tkwię w tej nieświadomości. Nawet na te pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Mam tylko taką myśl, że chcę czegoś innego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mądrze napisane. Myślę, że każdy powinien czasem się zatrzymać i zastanowić, czy to co robi przybliża go do osiągnięcia szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie czasami warto zatrzymać się i pomyśleć nad sobą. Dzięki za tę radę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uuu... Ale się poważnie zrobiło. Bardzo ważne pytania stawiasz. Warto sobie szczerze odpowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenia :) To bardzo ważne co piszesz, bo też widzę wokół siebie ludzi, którzy nawet starci o 15-20 lat za bardzo nie wiedzą nic o sobie i żyją z dnia na dzień bez większych ambicji...smutne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. smutne, że ludzie wiedzą tylko, że trzeba narzekać, ale nie robią nic ze sobą...

   Usuń
 13. Też nie wiem kim jestem do końca i dokąd zmierzam- ot żyje chwilą.
  Pewnie to nie jest dobre podejście ale z drugiej strony całkiem ekscytujące ;).

  OdpowiedzUsuń
 14. Pytania, na które szukam odpowiedzi przez całe życie, a te zmieniają się w miarę zdobywania nowych doświadczeń życiowych. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Samoanaliza jest również ważna by móc żyć z samym sobą ;) Niektórzy ludzie kiedy zostają sami wpadają w popłoch, depresję, ale jeśli ktoś się dobrze zna, wie co lubi, kim jest, to spędzi ten czas produktywnie, zrelaksuje się i w zgodzie ze sobą ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!