POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Skąd czerpać darmową wiedzę? | #1 blog, Instagram, newsletter, copywriting, marketing, grafika

Dziewczyna siedzi przed laptopem i myśli, jak się uczyć za darmo.

Mamy XXI wiek. Co to oznacza? W dzisiejszych czasach nie jest ważne to, co już umiesz. O wiele ważniejsze jest to, jak szybko potrafisz nauczyć się czegoś nowego. To już nie te czasy, w których ludzie przez całe życie pracowali w jednej firmie. Według naukowców osoby, które nie kończyły 25 lat zajmują jedno stanowisko średnio przez niewiele ponad rok. Pracownicy między 25 a 35 rokiem życia zmieniają stanowisko co cztery lata. Najstarsi są za to wierni jednemu pracodawcy przez ok. 10 lat*.

Kluczowe kompetencje w XXI wieku - zdolność uczenia się

Tak częsta zmiana pracy wiąże się z ciągłą potrzebą uczenia się nowych rzeczy. Dziedziny mogą być naprawdę różne. Wcale nie musisz szukać nowej pracy zgodnie z tym, co już umiesz. Tak naprawdę najważniejsze jest to, by ciągle się uczyć, bo to właśnie nowe kompetencje otwierają przed nami różne furtki. 

Moja historia zawodowa w skrócie

Sama niedługo kończę 25 lat i pracowałam już na kilku różnych stanowiskach:
 • jeszcze za szkolnych czasów udzielałam korepetycji, sprzątałam, zajmowałam się sprzedażą bezpośrednią,
 • z wykształcenia jestem technikiem handlu,
 • miałam praktyki w Polskich Składach Budowlanych, gdzie uczyłam się zarówno obsługi programów księgowych, obsługi klienta, jak i zaopatrzenia hali sprzedażowej,
 • po szkole pracowałam na linii produkcyjnej, gdzie zajmowałam się montażem hamulców najpierw bębnowych, a później zacisków,
 • jednocześnie uczyłam się prowadzenia mediów społecznościowych, tworzenia newslettera oraz prowadziłam blog,
 • po macierzyńskim rzuciłam etat, założyłam własną działalność, w której zajmuję się copywritingiem oraz prowadzeniem współprac na blogu oraz Instagramie,
 • dodatkowo miałam okazję robić korektę ebooka,
 • studiowałam także przez 3 semestry filologię angielską. 

Jak widzisz, mimo że lat pracy wiele nie mam, zyskałam sporo umiejętności oraz doświadczenia. I większości z tych rzeczy nauczyłam się z darmowych materiałów lub zaczynałam od darmowych. Teraz mogę sobie pozwolić na płatne kursy, ale tak czy siak najpierw korzystam z bezpłatnej opcji, by zobaczyć, czy dana branża jest w ogóle w moim guście i czy mi się to spodoba. Ważne jest dla mnie to, w jaki sposób uczy dana osoba, bo z niektórymi po prostu się nie polubiłam. Dopiero później inwestuję. 

Skąd czerpać darmową wiedzę? Gdzie szukać materiałów do nauki za darmo?

Darmowa wiedza jest wszędzie. Naprawdę. Pominę biblioteki czy wpisywanie w Google frazy, której aktualnie potrzebujesz. Ale prawda jest taka, że w dobie mediów społecznościowych bezpłatna wiedza tylko czeka, aż na nią trafimy. Dziś chciałabym się podzielić z Tobą moimi źródłami, z których uczę się rzeczy związanych z prowadzeniem bloga, copywritingiem, mediami społecznościowymi, marketingiem, grafiką oraz newsletterem. A jeśli spodoba Ci się ten wpis, przygotuję także kolejne z innych dziedzin.

Większość linków prowadzi do kont na Instagramie. Ale napisałam także o tych, które polecam także jako blogi i newslettery. Bo naprawdę warto skorzystać z całej bazy wiedzy. Każdy twórca dzieli się innymi treściami na różnych platformach, dlatego jeśli chcemy wyciągnąć za darmo jak najwięcej, warto korzystać z każdego miejsca.

Blog

Instagram

Newsletter

 • Ola Gościniak - newsletter, blog, prowadzenie sklepu oraz wszystko, co związane z biznesem online (polecam także jej blog i newsletter oraz darmowe wyzwania - z jednego nauczyłam się, jak założyć newsletter i jak go wysyłać)
 • Pani od klikania - newsletter, marketing
 • Italiana - blog i newsletter o marketingu, tworzeniu sprzedażowych newsletterów i biznesie

Copywriting

 • Copyczewska - copywriting, strategia, stabilne przychody, newsletter, strony sprzedażowe
 • Pracownia tekstów - redakcja i korekta, może to nie stricte copy, ale jak ktoś zajmuje się wszystkim sam, to też mu się przyda
 • Katsin Copywriter - pisanie SEO
 • Karolina Kasprzak - także pisanie SEO
 • Burza w mózgu - copywriting sprzedażowy (polecam newsletter Magdy związany z kursem "Sprzedawaj słowem", choć kurs jest płatny, to newsletter z bazową wiedzą jest za darmo)
 • Maciej Makselon - może nie copy, ale poprawne pisanie też jest ważne, redaktor
 • Paulina inaczej - poprawna polszczyzna

Marketing

Grafika Oczywiście te osoby oferują także płatne materiały. I to jest fajne, bo możemy skorzystać z darmowej wiedzy, podszkolić się. A jak to będzie coś idealnego dla nas, wtedy możemy śmiało kupić produkt. Lub nie. Nikt do tego nie zmusza. 

Możesz polecić w komentarzu miejsca w sieci, które także dają darmową wiedzę na te tematy. Niech to będzie taka baza, z której każdy będzie mógł skorzystać i do której każdy będzie mógł coś napisać. 

PS. Pamiętaj, że zawsze możesz zapisać się do mojego newslettera i być na bieżąco. Poruszam tam tematy planowania, organizacji oraz dobrego życia i polecam różne fajne rzeczy > To coś dla mnie! Zapisuję się

PS2. Zapraszam Cię na mojego Instagrama, na którym podpowiadam, jak żyć łatwiej i w zgodzie ze sobą*https://zielonalinia.gov.pl/-/jak-czesto-zmieniamy-prace-31474

Komentarze

 1. Świetnie sobie radzisz, pokazujesz też duże źródło wiedzy. Ostatnio częściej korzystam z you tube. Chętnie też poczytam, ale później, po zabiegu oczu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że zabieg się powiedzie. A YouTube to skarbnica wiedzy!

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!