POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Podręczny Słownik Kociego


Zastanawialiście się kiedyś, co mówią wasze koty? Przecież nie miałczą tak zupełnie bez celu. Myślę, że chcą nam coś przekazać. Z Toffim Kotem nie mam takiego problemu, bo on dokładnie przekazuje, czego jego malutka, włochata duszyczka pragnie. Przedstawiam wam Podręczny Słownik Kociego - pod redakcją Toffiego Kota. 


Na początek zaznaczę, że Toffi jest bardzo rozgadanym kotem. Może przez kilka minut opowiadać niestworzone historie. Jeśli się zdenerwuje, idzie na górę i tam sobie krzyczy, a potem spokojnie wraca na dół. Jeśli coś chce - mówi o tym. Oczywiście po kociemu. Jego zasób słownictwa jest naprawdę bogaty. Zobaczcie sami!

Miał - podstawowe słowo każdego kota. Oznacza, że kot coś MIAŁ, ale teraz już nie ma i koniecznie trzeba mu to dać. Nie ważne co, przecież to MIAŁ, więc musi mieć znów. 

Mam - słowo oznaczające, że kot teraz coś posiada. Przeważnie jest to coś twojego i coś, czego pilnie potrzebuje, ale on to MAAAA i nie MAAAA zamiaru oddać. 

Ja - koty to egoiści na całego. Jeśli będziesz się żalić, płakać i opowiadać, jak to ci niedobrze - kot i tak ci powie, że on ma gorzej. JAAA jest na tyle wymowne, że odechce ci się wszystkiego - nawet marudzenia. 

Mamo - to Toffiego ulubiony repertuar. Idzie na górę i drze się MAMOOOOO. Oznacza to, że mnie szuka, ale nie może znaleźć. Przeważnie szuka w jednym miejscu (to jest na łóżku). 

Mama - to delikatniejsza wersja MAMOOO. Tu już kot nie drze się wniebogłosy, ale cichutko daje do zrozumienia, że czegoś potrzebuje. Potem przeważnie dodaje MIAŁ, a ty już powinieneś wiedzieć, co robić. 

Nie - poprawna odpowiedź na wszystko. Chcesz spać? NIE. Chcesz się miziać? NIE. Chce...? NIE. Siad! NIE. 

Nie wiem - gdy spytasz kota, gdzie jest cokolwiek, czego potrzebujesz (np. TWOJA gumka do włosów) - odpowiedź zawsze będzie brzmiała: NIE WIEM. 


Tak, Toffi tak miałczy, że można usłyszeć takie właśnie słowa. Najciekawsze jest to, że zaczynał od: MAMO i NIE. A teraz jego zasób słownictwa się powiększył. Aż się boję, co to będzie za kilka lat :) 


Wasze zwierzaki też tak rozmawiają? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!