POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

3 zasady według których żyją koty


Koty to zwierzęta majestatyczne do bólu. Nie dadzą sobie pomiatać. Poruszają się jak władcy tego świata i takiego też traktowania oczekują od innych. Raczej nie da się narzucić im swoich zasad i nawyków, chyba, że mają one korzyści dla nich. Wtedy jest to zupełnie inna rozmowa. Dzisiaj opowiem wam o trzech zasadach, według których żyją moje koty.


Nawyki są bardzo ważne

Moje koty wypracowały sobie już pewne nawyki, według których żyją. Moim zadaniem jest się do nich dostosować. Ich nawyki są na tyle mocno zakorzenione, że nie są w stanie z nich zrezygnować, a jeśli coś idzie nie po ich myśli - próbują dociec, co to może być. Gdy tylko im się uda - wracają do swoich nawyków. Jakie to nawyki? Wieczorne ugniatanie głowy, pora na miłość około godziny 14 w wolne dni, proszenie o ciasteczka po przebudzeniu domowników itp. 

Kot nie da sobie wejść na głowę

I tu właśnie to, że koty nie dadzą sobie wpoić naszych nawyków. Przykład? Poranna higiena. Fifi zawsze wchodzi do umywalki, nawet jeśli ja chcę z niej skorzystać. Gdy ją wyjmę, wchodzi jeszcze raz. To jej czas na higienę i odpowiednie na to miejsce. Dlatego ja muszę poczekać, albo zdążyć przed nią, bo inaczej mi się to nie uda. 
To samo z tresowaniem. Można próbować, ale kot nie da sobie wiele narzucić. Oczywiście i ćwiczonym zachowaniu musi widzieć korzyść dla siebie, bo tylko dla ludzkiej przyjemności nic robić nie będzie.

Kot dba o siebie przede wszystkim

Nie, jak ludzie, najpierw o każdego dookoła. Gdy chce spać - śpi, gdy czuje się brudny - myje się. Dba o swoją kondycję oraz wygląd. Jeśli źle się czuje lub nie ma siły - nie wymaga od siebie zbyt wiele tylko odpoczywa, bo wie, że własne zdrowie jest najważniejsze. Nie zadowala innych na siłę. Zawsze zaczyna od siebie. 


Czy wy też kierujecie się tymi zasadami w życiu? 

Komentarze

 1. Gdyby tylko uważniej przyglądać się kociemu podejściu do życia, można z niego wyciągnąć wiele inspiracji i przenieść je na grunt własnego życia.
  Świetny wpis!

  OdpowiedzUsuń
 2. A zauważyłam u mojego kota tylko kilka nawyków: poranne upominanie się o jedzonko, przytulanie po naszym powrocie z pracy czy wieczorne przytulaski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak właśnie czytałam ten post i stwierdzałam w duchu, że od Kotów możemy się wiele nauczyć;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!