POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Emo notes - krok do zrozumienia świata i siebie | Emo Sapiens


Pewnie pierwszy raz spotykacie się z taką nazwą. Kim jest Emo Sapiens? Nasz gatunek nazywa się Homo Sapiens - Człowiek myślący. Emo Sapiens to Człowiek czujący, odczuwający emocje. Przeczytałam jakiś czas temu dwie książki autorstwa Rafała Ohme pt. "Emo Sapiens" oraz "SPA dla umysłu" i chciałabym napisać wam, co zmieniły w moim życiu. A myślę, że zmieniły (i jeszcze zmienią) wiele.


Emo Sapiens


W dzisiejszych czasach jesteśmy traktowani jak maszynki do tworzenia zysku. Pracuj dłużej, wydajniej, szybciej, lepiej, więcej. Pracuj, pracuj, a przy tym najlepiej nie okazuj emocji. Już od dziecka słyszymy: nie mazgaj się, tylko baby płaczą, uspokój się, nie krzycz, nie ciesz się tak, jeszcze będziesz płakać... i wiele innych słów, które mają na celu ograniczenie naszych emocji. Jesteśmy przygotowywani by być oziębłymi pionkami w grze zwanej życiem. Co z tego mamy? Masę depresyjnych dorosłych, masę ludzi znęcającymi się nad innymi,bo nie potrafią rozładować emocji, masę ludzi, którzy są bardzo nieszczęśliwi i... w sumie nie wiedzą dlaczego. Te książki pomagają spojrzeć na wszytko z trochę innej perspektywy.

Teraz, przy okazji kwarantanny, można przeczytać sporo w sieci: co robić podczas kwarantanny? co robić, bo zwariuję? nudzę się, co robić?; a także o tym, że po tym wszystkim będzie większa ilość rozwodów czy ogółem rozstań wśród par. Ja się tego nie obawiam, a dlaczego? Bo rozumiem moje uczucia, bo wiem, że to, co robię wynika z tego, co czuję. Potrafię też docenić świat w każdej sytuacji (nawet tej), a także fascynuje mnie wiele rzeczy, dzięki czemu raczej odpoczywam niż nudzę się, bo ciągle mam co robić.

"Emo Sapiens. Harmonia emocji i rozumu" Rafał Ohme


Do czego zmierzam... do samych książek. Napiszę o nich ogólnie, bo powielają one pewne prawdy i przekonania. Jedyna różnica jest taka, że ta pierwsza jest czysto teoretyczna: o rozwoju cywilizacji, naszej roli w świecie, o tym, jak złożony jest mózg i procesy, które w nim następują, a także o wszelkich zachowaniach i emocjach.

"SPA dla umysłu. Zadbaj o siebie by zadbać o innych" Rafał Ohme, Urszula Dąbrowska

Druga skupia się na zadaniach, które odnoszą się do owej teorii. Także można powiedzieć w skrócie, że druga książka jest rozszerzeniem pierwszej. A to wszystko napisane prostym, zrozumiałym językiem, z humorem i dla przeciętnego Kowalskiego, który chciałby coś z tej książki wynieść :) Sam autor jest ekspertem w dziedzinie emocji. Z tego co wiem, prowadzi ciekawe wykłady.

Książki oczywiście warto przeczytać w tej kolejności, w jakiej zostały napisane. Najpierw oswój się z teorią o sobie, bo wiele rzeczy może cię zaskoczyć. A potem dopiero przełóż to na działanie i wykonywanie zadań zawartych w książkach.

Emo Notes - poznaj świat

Jednak kwintesencją obu pozycji jest Emo Notes, którego ja nie kupiłam, a po prostu zrobiłam sobie sama ze zwykłego zeszytu. Na początek zaczęłam tam notować zadania z książki oraz ciekawe myśli, które warto, by zostały ze mną na dłużej. Do tego także opisuję (prawie) każdego dnia, co czuję, jak się czuję oraz za co jestem wdzięczna. Po prostu najpierw wylewam myśli na papier, a potem - na poprawę humoru - szukam to, co mi się podobało danego dnia, co sprawiło, że byłam szczęśliwa - za co jestem wdzięczna.

Pierwszą częścią jest Poznaj - najpierw otaczający cię świat, a dopiero potem siebie. Autorzy pokazują wiele sposobów na poznanie świata: od filmów (o Ziemi, o naturze, ludziach, o wszystkim), przez wystawy, muzea, teatry, opery, po książki oraz ciekawe rozmowy z różnymi ludźmi, wykłady czy szkolenia. Sama zrobiłam sobie całą listę takich małych zadań do odhaczenia i (gdy już tylko będzie można) wybiorę się na pewno do muzeów, teatru itd. 

Poznaj siebie to już bardziej skomplikowane. Można zacząć od zrobienia różnych testów osobowości:
 • test predyspozycji - przykładowa odpowiedź:

  Z Twoich odpowiedzi wynika, że lepiej odnajdujesz się w pracy z ludźmi.

  Jesteś najprawdopodobniej osobą towarzyską i komunikatywną. Umiesz się "dogadać" z innymi, wolisz zapewne spotkać się i omówić dany problem osobiście niż wymieniać się korespondencją mailową.
  Swoją umiejętność budowania relacji możesz z powodzeniem wykorzystywać w takich działach jak:
  • marketing,
  • sprzedaż
  • HR.
  Prawdopodobnie dobrze będziesz się czuć w pracy, której specyfiką jest działanie w zespole i kontakt z klientem. Natomiast praca z wykresami, tabelami, dużą ilością danych może wydawać się dla Ciebie mozolna i nudna.
 • test osobowości - tutaj odpowiedź jest naprawdę szeroka, rozwinięta i wnikliwa.
 • 16personalities
I wiele, wiele innych. Oprócz testów warto też rozmawiać z innymi, choć to może być trudne. Spytać, co o tobie sądzą, jaki według nich jesteś i przyjąć to na klatę, bo każdy może mieć o tobie zupełnie inne zdanie. Do tego warto znaleźć swoje dobowe cykle oraz takie roczne (czyli np. najwięcej energii mam wiosną, a jesienią mam ochotę tylko leżeć pod kocem i oglądać seriale). To wszystko jest potrzebne do zrozumienia siebie oraz swoich emocji. 

Następne zadania tyczą się rozwinięcia swoich zmysłów i zawierają sporo ćwiczeń, by polepszyć każdy z nich. Inteligencja emocjonalna - samo zagadnienie, ale też zadania, by stać się człowiekiem inteligentnym emocjonalnie. Później trening obserwowania, współodczuwania, small talk (i co można z tego wynieść).


Później pojawiają się też zagadnienia związane z Wzmocnij, czyli nauczyć się panować nad stresem oraz regenerować organizm. Zmieniaj - zabezpiecz się przed rutyną oraz neurofitness. I na koniec Obudź - czyli podziel się tym wszystkim z innymi.Jeśli zainteresowałam cię, koniecznie napisz w komentarzu, a może stworzę serię wpisów o tym, jak poznać świat i siebie, a potem z pozostałymi zagadnieniami. Co ty na to?

Komentarze

 1. Zapisałam tytuły :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa sprawa, podoba mi się ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. To co piszesz jest mega ciekawe i przyznam, że nie patrzyłam nawet na życie pod tym kątem. Owszem, mam sama problem. wyrażaniem emocji (z czego zdałam sobie sprawę już jakiś czas temu) jednak nie zdawałam sobie sprawy z tego, że tak wiele rzeczy może mieć na to wpływ. Ja nadal pracuję nad tym, aby lepiej poznać siebie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj te książki i może znajdziesz sposób, co jeszcze możesz dla siebie zrobić, by było lepiej :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!