POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

  • 1
    NEWSLETTER
    Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
    Czytaj więcej
  • 2
    INSTAGRAM
    Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
    Czytaj więcej
  • 3
    WSPÓŁPRACA
    Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
    Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Co warto zrobić jesienią?


Choć za oknami jeszcze nie jest jesiennie, za chwilę zacznie się kalendarzowa jesień. Dziś słońce jeszcze nas dogrzało swoimi promieniami, ale niedługo będzie chłodniej, liście na drzewach zrobią się kolorowe, a ciepłe ubrania zawitają znów w szafie. Lubię jesień. Tak samo, jak lubię każdą porę roku. Jesienią można naprawdę wiele zrobić. Sami zobaczcie!


Co warto zrobić jesienią?

Co robić jesienią w domu? - Jesienne porządki w domu

Zacznijmy od najbardziej przyziemnej rzeczy, jaka jest. W domu jesienią można zrobić gruntowne porządki. Dlaczego jesienią? Bo potem, gdy przyjdzie świąteczny okres, mamy zabiegane całe dnie. A tak możemy sobie zmniejszyć ilość pracy choć odrobinę. Warto zrobić takie gruntowne porządki, a potem listę (lubię robić różne listy) takich codziennych porządków, które pomogą utrzymać cały dom w czystości nie tylko do świąt, ale przez cały czas. Gruntowne porządki wymagają także odsuwania mebli, wycierania miejsc, które wcześniej nie były wycierane itd. 

Przy okazji można zrobić porządki w szafie. Jeśli zmieniasz zawartość garderoby sezonowo, to zadanie dla ciebie. U mnie wszystkie ubrania są razem, więc nie mam tego problemu. Jednakże warto zrobić przegląd odzieży. Odłożyć nienoszone itp. Zobaczyć, czego brakuje i ewentualnie dokupić. Przy okazji warto odświeżyć szafę jakimś zapachem, ale o tym za chwilę. 

Jesienne porządki - kuchnia

Kuchnia także wymaga porządków, ale nie będę mówić już o takich gruntownych porządkach, o których mówiłam wcześniej. W kuchni warto przejrzeć zapasy, sprawdzić terminy przydatności, zrobić przegląd lodówki i zamrażarki i dodatkowo ją rozmrozić. Przy okazji można zaplanować posiłki, które będą opierać się na produktach, które już w domu są. Mniejsze wydatki i mniejsze marnowanie jedzenia. A w zamrażarce warto zrobić miejsce na święta (przynajmniej u mnie tona jedzenia przyjeżdża z Wigilii i muszę to gdzieś upchać). 

Jesienne zapachy w domu

Warto zaopatrzyć się w świece zapachowe lub inne dyfuzory, ale takie, których zapach kojarzy się właśnie z jesienią lub taki zapach, jaki bardzo lubicie. U mnie króluje lawenda. Włożyłam także saszetki zapachowe do szaf z ubraniami. Przy okazji można zmienić płyn do płukania. U mnie świetnie sprawdza się Coccolino i testuję wszystkie zapachy po kolei. 

Jesienne zapachy - perfumy

Jesienne perfumy to także dobry wybór. U mnie zawsze jesienią królowały jedne perfumy - Love Potion z Oriflame. Tego roku nie kupuję nowych perfum, a zużywam stare, więc używam Love Potion Secret. Trochę inny zapach, ale także odpowiedni na tę porę roku. Na lato był za ciężki. 

Co robić jesienią? - pobudzanie kreatywności

Dla mnie jesień jest porą roku, podczas której więcej siedzę w domu. Mogę teraz znaleźć czas na prace kreatywne. Co to może być? Szeroko pojęte rękodzieło. U mnie w domu przeważnie ozdoby robię sama, więc to idealny moment, by zrobić jesienne. A pod koniec jesieni - zimowe. 

Jeśli lubisz pisać, możesz spróbować swoich sił pisząc opowiadania, wiersze itp. A jeśli nie chcesz aż tak kreatywnie podchodzić do pisania, bo np. nie potrafisz, spróbuj pisania pamiętnika lub dziennika. Zobaczysz, ile ulgi dla myśli to przynosi.

Malowanie, rysowanie, szkicowanie - prace, które odkładam na później już bardzo długo. Myślę, że jesienią w końcu uda mi się coś zmienić w tej dziedzinie i w końcu wrócić do rysowania, które kiedyś tak bardzo lubiłam. Boję się trochę, że będę musiała zacząć się uczyć może nie tyle od nowa, co od jakichś takich podstawowych rzeczy, ale chciałabym wrócić do umiejętności, które miałam kiedyś. 

Dużo bym chciała. 

Co robić w jesienne wieczory?

Można także układać puzzle - swoją drogą, zajmuje to trochę czasu, więc jesienne wieczory są odpowiednie na tę aktywność - lub grać w gry planszowe. Oczywiście, jeśli macie z kim w nie grać. 

Jeśli chcesz pójść na łatwiznę, możesz zaszyć się gdzieś z książką, kakao i kocykiem. To także bardzo dobry pomysł. Jesień sprzyja czytaniu troszkę cięższych tematycznie książek. Warto zostawić letnie lektury za sobą i wziąć do ręki coś innego. 

Jesienne przepisy - gotowanie jesienią

Skoro już wspomniałam o kakao, to muszę też przypomnieć o gorącej czekoladzie oraz herbatach. Ja już herbaty piję litrami. Ostatnio kupiłam w Lidlu Rooibos z pomarańczą i cynamonem. Chyba właśnie tak smakuje jesień. 

Warto też stawiać na lokalne i sezonowe produkty, których ceny teraz nie są aż tak wysokie. Warto korzystać z sezonowych przysmaków. U nas w ruch poszła na razie dynia. Szukajcie nowych przepisów na ciepłe posiłki. Eksperymentujcie z nimi i próbujcie nowych smaków. 



A co wy lubicie robić jesienią? Piszcie w komentarzach!

Komentarze

  1. Tak jak kiedyś piłam herbaty tak jakoś teraz w ogóle mi nie wchodzą. Wolę kawę, a od wizyty w szpitalu na nowo pokochałam inkę z mlekiem. Może jednak w chłodniejsze wieczory znowu mnie najdzie ochota na jakiś ciekawy wariant smakowy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak, jesienne przysmaki to jest to☺☺

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie gruntowne porządki odbyły się już latem :) a jesienne przysmaki... ojj! To jesienią lubię najbardziej :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ojej wymieniłaś chyba wszystko to co robie jesienią - sprzątanie, rękodzieło i picie czekolady! Miłego tygodnia :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Idealnie to opisałaś :-) Robię większość rzeczy, które wymieniłaś. Nie lubię tylko pić czekolady, jest dla mnie za słodka.

    OdpowiedzUsuń
  6. Fajne pomysły na jesienne dni:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Herbata, kocyk i książka. I nawet lubię, kiedy za oknem pada, bo wtedy kocyk jest jeszcze bardziej przytulny, a herbata jeszcze lepiej pachnie :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajne pomysły ! Dla mnie na pewno - porządki w szafie ! Ale w ogóle to jestem a tym , by zrobić coś , co pozwoli nam "przytulić i oswoić" tę jesień, by nie dać się jesiennej chandrze. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  9. W pełni się zgadzam - czeka na mnie własnie sprzątanie szafy i przejrzenie zawartości kuchennych szafek ;) A piszę to siedząc pod kocykiem i popijając gorącą herbatę z miodem ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Z tego co tutaj opisalas to akurat jestem w polowie twojej listy :)
    Zaczelam robic gruntowne porzadku w domu: malowac listwy, kupilam pudla na akcesoria do szafy aby uporzadkowac torebki itp.
    Zaczelam czytac ksiazke pt. "TO" ponad 1000 stron, wiec mam zajecie. Zaszywam sie tak jak mowisz z herbatka i kocykiem w sypialni lub w salonie na sofie <3
    Na ten momem w moim domu kroluja zapachy jasminu, bardzo swierzy w sam raz do malych pomieszczen :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Jesień to dla mnie czas pracy w ogrodzie, ale to weekendowe zajęcia. Domowe porządki i książka z dobrą herbatą to jeszcze przede mną. Porządkowanie mnie czeka :(((

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja to jeszcze myślami jestem z latem ;)

    OdpowiedzUsuń
  13. Mnie jesienią absolutnie wszystko cieszy, bo kocham tę porę roku :)

    OdpowiedzUsuń
  14. A ja jesienią tęsknie za latem ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Jesienią musi być ciepła herbatka, pachnąca świeczka, kocyk i seriale ;)

    OdpowiedzUsuń
  16. Zmobilizowałaś mnie do sprzątania, czas na porządki! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!