POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Jak wytresować człowieka? Poradnik dla każdego kota


Miau. Witam po przerwie. Tu Pan Kot ze swoją świtą, czyli Toffim i Fifi. Wszyscy razem postanowiliśmy w kontrataku napisać o tym, jak wytresować człowieka. Bez przesady, przecież i tak wiadomo, że to my tresujemy ich. Prawda? Mam nadzieję ze mną zgadzacie. A jeśli jeszcze nie obserwujecie bloga - koniecznie to zróbcie i zabierajcie się do czytania. Notatniki w dłoń i notujcie najważniejsze punkty.


Notesy w dłoni? Długopisy piszące? Super, zaczynamy!

Pierwsze i najważniejsze

Każdego człowieka da się wytresować. Nie ma ustępstw, wyjątków, zwolnień L4 ani odwołań sądowych. Wystarczy zastosować kilka zasad i wszystko się uda. Radzimy, by być cierpliwym, bo gatunek ludzki czasem opornym jest i nie chce poddać się tresurze. Niby uczy się szybko, ale na pewne rzeczy jest odporny. Wiedza i doświadczenie jednak przychodzą z czasem, dlatego życzymy wam, drogie zwierzaki wiele wytrwałości. 

Najważniejsze porady

1. Tresura człowieka jest czasochłonna. Należy powtarzać czynność każdego dnia, najlepiej kilkukrotnie. Wtedy działa najlepiej. Człowieki mówią, że trzeba dwudziestu jeden dni, aby wprowadzić nawyk. Przygotuj się więc na dwadzieścia jeden dni ciągłego siadania na jego twarzy, by zrozumiał, że miska jest pusta. Dwadzieścia jeden dłuuugich i ciężkich dni. 

2. W człowieku nawyki najlepiej wpajać siłą i przemocą. Najlepiej przebiegając po nim z pełną szybkością, skakać po nim, czy też boleśnie i zupełnie przez przypadek podrapać. Pamiętajcie, że to bolesne drapanie z premedytacją naprawdę ma być przypadkowe!

3. Jeśli zawodzi agresywne podejście, załącz płytę drugą. Zatytułowana jest ona Kochaj mnie (przytomnie). Znajdują się na niej utwory od moje maślane oczka poprzez głaskaj mnie, aż po jestem taki kochany i bezbronny. Przy tych utworach sprawdzi się także ugniatanie i przytulanie. 

4. Gdy już rozczulisz człowieka do cna, należy przejść do rzeczy. Smutnym głosem oznajmić mu, że miseczka pusta lub zabawki są za daleko i nie ma się jak nimi bawić. Człowiek powinien mieć już załadowane najnowsze oprogramowanie i zrozumieć twoją potrzebę. Jeśli nie zrozumie, wróć do punktu trzeciego. 

5. Ostateczną metodą tresury człowieka jest stanie w miejscu potrzeby i wrzeszczenie. Człowiek powinien szybko przyjść spanikowany i napełnić miskę lub wyczyścić kuwetę, czy też przysunąć bliżej ukochaną zabawkę. Nawet jeśli to zrobi, pokrzycz jeszcze trochę, by mu się nowa wiedza utrwaliła. 

6. Pamiętaj o nagrodach. Człowieki lubią być nagradzane. Najlepiej w tej kwestii sprawdzi się potok mleka z miseczki. Wygląda zjawiskowo. Dodatkowo możesz zrobić kupkę zaraz obok kuwety, by jego ciężka praca była doceniona. Ten jeden raz nie będzie musiał sprzątać owej kuwety. Możesz także dać mu w nagrodzę dzień z dekoratorem wnętrz, czyli tobą. Będziesz mógł mu (za darmo!) doradzić, że ta roślina nie pasuje do otoczenia a ceramiczna donica lepiej wygląda na podłodze!


Powodzenia

Mamy nadzieję, że wam się uda i świat wzbogaci się o kolejnych mądrych człowieków. Piszcie, czy przynosi to efekty!

Komentarze

 1. Ja noszę na ręce bliznę po takim tresowaniu przez kota ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój skarb,jeden z trzech tak mnie wyszkolil,ze przenoszę mu amu na parapet

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahaha, moje szelmy mnie doskonale wytresowały :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój kot był największym przytulakiem na świecie. Jedno wtulenie i miał wszystko, co chciał...
  A udrapał tylko raz w życiu, kiedy przestraszył się suszarki.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje koty nie mają szans mnie rozczulić jestem stanowcza :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hehe całkiem ciekawie i wesoło napisane. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hahaha, świetnie napisane! Ach te kocurki :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie napisane, szkoda, że nie mam kota :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię posty z tego cyklu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!