POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

One Little Word na 2021 rok

one little word na 2021

W tym roku postanowiłam odnaleźć najlepszą wersję siebie. Nie chcę, by to był nowy rok, nowa ja. Ta stara ja też jest fajna. Ta, która siedzi tu dziś, jest świadoma tego, co ją cieszy, smuci, co wspiera, a co sprawia, że stacza się na samo dno. Ta, która dziś tu jest, wie, czego chce od życia, na czym jej zależy i co jest dla niej naprawdę ważne. Dlatego nie chcę się zmieniać, nie chcę być nowa. Ale chcę odnaleźć te swoje cechy, które kiedyś bardzo mi pomagały, a teraz gdzieś się zagubiły w gąszczu pracy i nauki. Chcę być najlepszą wersją siebie, ale bez porównywania się do innych. Porównywać mogę się tylko do siebie. Chcę spojrzeć potem na ten rok na koniec grudnia i powiedzieć sobie: zrobiłaś świetną robotę!

One Little Word


Znam koncepcję One Little Word od bardzo dawna, ale nigdy nie wybierałam własnego słowa. Jak opisać jednym słowem to, czego oczekuje się od całego przyszłego roku? Od tych dwunastu miesięcy pełnych tajemnicy? Od tej 365 dniowe niewiadomej? Ubiegły rok pokazał nam dobitnie, że my możemy jedno, a życie i tak zrobi swoje. 

Na czym w ogóle polega koncepcja One Little Word?


Jest to jedno słowo, które będzie ci towarzyszyć cały rok. Będzie cię motywować. Będzie ci przypominać o tym, do czego dążysz. Będzie wskazówką, drogowskazem i kierunkiem, w którym zmierzasz. To słowo, które może pojawić się samo w twojej głowie, a możesz spędzić nad jego wybraniem znacznie więcej czasu. 

One Little Word - jak wybrać?


Pierwszy raz wybieram takie swoje One Little Word. I co? Myślałam, że będzie trudno. Do pomocy odpaliłam sobie słownik wyrazów bliskoznacznych. Moje poczucie estetyki chce, by było to ładne słowo, ale jednocześnie pasujące do mnie i do tego, jak chcę, by ten rok wyglądał. 

Pomyślałam o zmianie, ale to było dla mnie za proste. I zaraz po tym sobie pomyślałam, że spędzę wieczór nad wybieraniem tego jednego słowa, a całą tę koncepcję niech szlag trafi i w ogóle po co mi to. 

Ale miałam włączony ten słownik (a ja słowniki kocham), więc wpisałam słowo zmiana i moim oczom ukazały się wyniki wyszukiwania. Spojrzałam na nie i już wiedziałam, w pierwszej chwili, że jest tam słowo, którego potrzebuję. Słowo idealne, które w 100% wpisze się w to, czym będzie dla mnie ten rok. 

Moje One Little Word

One Little Word 2021


Przemiana. 

Przemiana to moje słowo na 2021 rok

Zmiana była za prosta. Ewolucja to już byt wielkie słowo. A przemiana trafia tak pomiędzy, idealne w środek. I piękne brzmi. Niestety, nie znalazłam ładnego angielskiego odpowiednika tego słowa, bo change, metamorphosis czy evolution to nie do końca jest to, czego szukałam. Zostaję więc przy słowie polskim - przemiana. 

słowo na 2021 rok


Przemiana - praca z przekonaniami


Na webinarze Pani Swojego Czasu, Ola mówiła o pracy z przekonaniami. Nie będę tu przytaczać, w jakim kontekście mówiła Ola, ale opowiem ci, co ja mam na myśli mówiąc, że będę w tym roku pracować z przekonaniami. 

Przekonania to coś, czego można być świadomym, ale można też dźwigać zupełnie nieświadomie. Zaczęłam już dziś pracować ze swoimi przekonaniami na temat uczenia się i wiem już, że czeka mnie naprawdę długa praca, a to dopiero pierwsza dziedzina mojego życia! Co będzie dalej? 

Praca z przekonaniami pomoże mi przemienić się stopniowo, krok po kroku w najlepszą wersję mnie, o której mówiłam na początku. Chcę wyłapać jak najwięcej przekonań, które mnie demotywują, sprawiają, że mi się odechciewa, odbierają przyjemność robienia czegoś, krzywdzą mnie i ograniczają. A gdy już je będę miała zapisane czarno na białym - wtedy znajdę sposoby na to, jak z nimi pracować, by się ich pozbyć i przemienić w dobre czynniki, które będą mnie motywować i wspierać. 

Praca nad własnymi przekonaniami jest trudna, czaso- i pracochłonna, ale warta zachodu. Gdy już się ich pozbywamy, czujemy wolność, spokój i radość. A o to zawsze warto walczyć. 

Przemiana - poszukiwanie najlepszej wersji siebie


Praca z przekonaniami pomoże mi w przemianie w najlepszą wersję siebie. Ale nie tylko ona mi pomoże. Będę także szukać, analizować, odkrywać i testować różne metody, sposoby i pomysły, które kiedyś mi się sprawdzały i sprawiały, że byłam lepsza w tym, co robię. Będę szukać najlepszej wersji siebie w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. 

Nie można żyć przeszłością, ale warto wyciągać z niej wnioski. Trzeba skupiać się na teraźniejszości i wyłapywać swoje mocne i słabe strony. I w końcu - trzeba myśleć o przyszłości, bo w ten sposób możemy pracować nad sobą, nad swoim życiem i tym, by było ono takie, jak sobie wymarzymy. 

Przemiana w życiu prywatnym


W życiu prywatnym także czeka mnie niejedna przemiana. Tamten rok był przełomowy, ale mam wrażenie, że ten będzie jeszcze bardziej. Wiele się zmieni, ale na pewno nic nie przyjdzie samo i będzie trzeba ciężko pracować. 

Przemiana będzie towarzyszyć mi każdego dnia - od dziś (a nawet wczoraj, gdy pisałam ten tekst) aż do ostatniego dnia grudnia, w którym to chcę spojrzeć na ten rok i powiedzieć sobie: zmieniłam się. Na lepsze. 


A czy ty znasz koncepcję jednego słowa na cały rok - One Little Word? Jeśli nie znałaś jej wcześniej - spróbujesz wybrać swoje słowo? A jeśli znałaś i korzystasz - jakie jest twoje One Little Word na 2021 rok

Trzymaj się ciepło i do zobaczenia!


Komentarze

 1. Nie korzystam, ale Tobie życzę powodzenia w przemianie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa koncepcja, ale wymaga systematyczności; )
  Powodzenia i pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ale bez pracy i systematyczności nie da się nic osiągnąć :)

   Usuń
 3. Cały czas ulegam jakiejś przemianie ;) Życzę powodzenia w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy o ten koncepcji jednego słowa opisującego rok nie słyszałam. Przemiana to dobre słowo. Życzę Ci aby twoje plany się spełniły i abyś na koniec roku czuła zadowolenie z siebie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł. Przyznaję, że sama nie stawiam sobie na początku roku konkretnych celów, ani postanowień. Boję się zapeszyć. Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie da się zapeszyć celów. Nad celami się pracuje, więc nie bardzo rozumiem to stwierdzenie. Stawiam cel, robię plan i działam :)

   Usuń
 6. Noworoczne cele i postanowienia nie są dla mnie przyznam szczerze, niechaj będzie, co ma być :) Tobie powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nie była bym w stanie wybrać jednego słowa ale dałaś mi do myślenia. Będę się nad tym zastanawiać. Bardzo ciekawy post.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trudne, ale wykonalne zadanie :) mam nadzieję, że uda ci się wymyślić :)

   Usuń
 8. Czytając tego posta od razu nasunęło mi się słowo: motywacja. Chce w tym roku być bardzo zmotywowana: w nauce, w blogowaniu, w ćwiczeniach. Życzę Ci powodzenia!
  weruczyta

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesujący post nie miałam pojęcia o czymś takim.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne słowo przewodnie :) Wybranie jednego wyrazu, który określi nasze cele, plany i założenia na nowy rok nie jest proste ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. wow! to powodzenia w takim razie :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiedziałam o takiej koncepcji. Ciekawa sprawa :) Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny pomysł. Słyszałam wcześniej o tej koncepcji, ale nigdy się jakoś w to nie wgłębiałam. Muszę się zastanowić nad moim słowem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne hasło:) Moim słowem przewodnim na 2021 rok jest KREATYWNOŚĆ. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Powodzenia! Mam nadzieję, że w tym roku uda Ci się zrealizować wszystkie cele! Trzymam kciuki! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znałam tej koncepcji. Świetnie to rozpisałaś!
  Ja nie zastanawiałam się nad jednym słowem, ale od początku roku towarzyszy mi jeden cel: szczęście :) Chcę po prostu być szczęśliwsza i robię wszystko w tym kierunku. Okazuje się to nad wyraz proste, jakbym zdjęła w końcu klapki z oczu <3

  OdpowiedzUsuń
 17. One Little Word kojarzy mi się z Agnieszka z bloga Lifemanagerka. w ubiegłym roku moim słówkiem były "podróże". Gorzej wybrać nie mogłam ;)W tym roku wybrałam bardzo krótkie słowo, ale o bardzo szerokim zakresie "JA".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Agnieszki widziałam je dopiero w tym roku, z tego co wiem, to jej słowo teraz: relacje :) Podróże też ciekawe, ale faktycznie, nie na ubiegły rok :(

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!