POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Najlepsza gra towarzyska | KARTY DŻENTELMENÓW 18+


Nadeszły długie jesienne wieczory, a wraz z nimi dziwna melancholia. Nie dajmy się więc smutkowi, nudzie i zagrajmy razem! Wystarczy zebrać kilka osób i świetna zabawa gwarantowana. Dużo  humoru, dużo możliwości. Przy tym niedroga gra, która szybko się nie nudzi. Ale pamiętajcie. Nie każdy może w nią zagrać!Przedstawiam wam KARTY DŻENTELMENÓW, które na przekór nazwie wcale grzeczne nie są. 

Zacznijmy jednak od początku. Od najważniejszego. Kto może zagrać w tę grę? Grupa 3-15 osób jest oznaczona na pudełku. My gramy we dwoje jedynie dla śmiechu, nie dla rozgrywki, bo tej się nie da zrobić. Jednakże zebranie odpowiedniej grupy osób nie jest proste. Po pierwsze 18+. Po drugie: sporo czarnego humoru, który trzeba lubić. Po trzecie: kreatywne osoby, które potrafią wybrać zaskakujące odpowiedzi. Po czwarte: nie mogą być to osoby, które łatwo się obrażają. Można mieć swoje poglądy, ale w tej grze idą one na bok, a zostaje jedynie dobra zabawa. 


A teraz opowiem wam co nieco o samej grze. 

Na opakowaniu mamy napisane, że jest to gra bez pruderii i kurtuazji. Pruderia - fałszywa skromność, udawana i przesadna wstydliwość. Kurtuazja - grzeczność, uprzejmość i stosowny gest. 

W tej grze nie ma cenzury, nie ma norm, granic, odpowiednich poglądów, poprawności kulturowej, rasowej, politycznej. Nie ma żadnych przyzwoitości. 

Czas gry zależy tylko i wyłącznie od samych grających. Rozgrywkę można przerwać w dowolnym momencie.

Ważne jest także, że karty są dwujęzyczne, więc można bez obaw grać z zagranicznymi znajomymi!


Czarne karty to pytania lub zdania z lukami, które należy wypełnić. Niektóre nie mają żadnej luki (pytania), niektóre mają jedną, a niektóre nawet cztery. 


Białe karty to odpowiedzi. Są jednosłowne, zdaniowe. Nie każda będzie pasować do każdego pytania, więc trzeba dobrze przemyśleć wybór kart. Mamy także puste karty na możliwość dopisania swoich propozycji pytań i odpowiedzi. 


Tradycyjna rozgrywka polega na rozdaniu po 10 białych kart uczestnikom. Osoba najwyższa zostaje dżentelmenem lub milejdi, który czyta, co znajduje się na czarnej karcie. Każda z osób wybiera najzabawniejszą odpowiedź ze swoich kart. Dżentelmen wybiera najśmieszniejszą według niego odpowiedź. Osób, która położyła daną kartę zostaje nowym narratorem. Każdy uzupełnia zestaw kart o 10 białych. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej czarnych kart.


Drugi sposób gry to opowiadanie historii. Jeden gracz zaczyna i kładzie wybraną białą kartę. Kolejny kontynuuje historię dokładając kolejną białą kartę. Nie próbowałam jeszcze tej rozgrywki, więc nie potrafię wam opisać jej dokładniej. 


Za co lubię tę grę?

 • czarny humor
 • kreatywność
 • przełamanie barier
 • dobry sposób na zabawny wieczór
 • różne możliwości gry
 • dodatkowe zestawy kartPodoba się wam ta gra? 


A może polecicie inne dobre gry towarzyskie? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!