POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Zasada 5 sekund | metoda podejmowania decyzji


O zasadzie 5 sekund przeczytałam parę miesięcy temu. Naprawdę dawno. Dlaczego dopiero teraz o tym wspominam? Co to jest za metoda i czy w ogóle jest dobra? Pokrótce, wspominam o tym dlatego, że nie zawsze przeczytanie poradnika daje 100% gwarancji sukcesu. I tak było w przypadku mnie i tej właśnie zasady. 


Co to jest zasada 5 sekund?


Zasada 5 sekund to zasada, dzięki której szybko podejmujemy decyzje. Co za tym idzie - możemy szybciej osiągnąć cele i sukcesy. 

Na czym polega zasada 5 sekund?

Zasada 5 sekund polega na odliczeniu od 5 do 1 (nigdy odwrotnie) i wykonaniu ruchu. Dzięki temu zaczynamy działać. 

Zobrazujmy sobie to:

Rano słyszysz budzik. gdy go wyłączasz, odliczasz 5...4...3...2...1... i wykonujesz ruch. Możesz podnieść się na ręce, unieść nogę, obrócić się... no cokolwiek. I wstajesz. Sukces. 

Musisz wykonać ważny telefon. Odliczasz 5...4...3...2...1... i bierzesz do ręki telefon. Nie ma odwrotu - dzwonisz. 

Myślę, że rozumiecie, na czym to polega. 

Czy zasada 5 sekund działa?

I tak, i nie. Jest masa ludzi, na których ta zasada świetnie działa. Ale nie na mnie. Dałam jej szansę na razie raz (przez kilka dni). Raz zasnęłam znów w trakcie samego odliczania. Kilka razy się udało, ale i kilka nie udało. Dlatego uważam, że ta zasada nie działa na każdego. 

Aczkolwiek, chciałabym dać jej jeszcze jedną szansę i sprawdzić to dokładniej. 

Dlaczego?

Otóż zasada ma pomóc w osiąganiu sukcesów, a dla mnie wszystko, co może pomóc - jest ważne. Myślę ogólnie, że zasada może w niektórych kwestiach sprawdzić się znakomicie, a w niektórych nie i właśnie w tej drugiej grupie czeka więcej pracy.

U mnie zasada zadziałała np. przy pisaniu tekstów, co jest dla mnie niezwykle ważne, bo z tym chcę wiązać swoją przyszłość. 

Jednakże nie zadziałała na wstawanie, a to jest trochę nawet ważniejsze. Gdy wstanę wcześniej - mam czas na rozwój. Gdy wstanę za późno - nie mam tego czasu. Także tu trzeba by trochę popracować. 


Znacie tę metodę? Korzystacie?

Komentarze

 1. U mnie to nie zawsze działa :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe, nie słyszałam o tym wcześniej ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepraszam, że napiszę to prosto z mostu, ale z zasady nie wierzę w takie pierdoły i inne motywacyjne bzdury :D A zasada 5 sekund kojarzy mi się z dzieciństwem - mówiło się, że jeśli na podłogę upadnie nam coś do jedzenia, to jeśli podniesie się to w ciągu 5 sekund, bakterie nie zdążą na nie wejść, więc można to zjeść :D Po upływie 5 sekund już nie można :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w tej książce też było, autorka właśnie napisała, że tak się to ludziom kojarzy. Ja nie wierzę, dlatego próbuję na sobie i sprawdzam, czy działa ;)

   Usuń
 4. haha ciekawe, wypróbuję to, gdy będę wstawać z łóżka :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwna ta zasada. Jeśli chodzi o podjęcie decyzji to wstawanie po pięciu sekundach od dzwonka budzika nie jest dla mnie ważną decyzją. Różne decyzje podejmujemy codziennie: co zjeść na śniadanie?, czy spotkać się z koleżanką czy nie ?, jaki kupić czajnik, odkurzacz, stół czy dom ?
  Myślę, że w każdym przypadku inny będzie czas namysłu, a tym samym czas podjęcia słusznej decyzji, by potem nie żałować, że zrobiło się coś pochopnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nie zawsze wymaga ta zasada ważnych decyzji. Czasem takie proste wymagają wysiłku :)

   Usuń
 6. Nie znałam tej metody, ale podobną stosuję. Efekty różne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o niej wcześniej, muszę wypróbować :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tej metody, ale jest całkiem ciekawa. Zastanawiam się, czy zadziałałaby na moje wstawanie. Wypróbuję!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!