POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Najlepsza gra towarzyska | KARTY DŻENTELMENÓW 18+


Nadeszły długie jesienne wieczory, a wraz z nimi dziwna melancholia. Nie dajmy się więc smutkowi, nudzie i zagrajmy razem! Wystarczy zebrać kilka osób i świetna zabawa gwarantowana. Dużo  humoru, dużo możliwości. Przy tym niedroga gra, która szybko się nie nudzi. Ale pamiętajcie. Nie każdy może w nią zagrać!Przedstawiam wam KARTY DŻENTELMENÓW, które na przekór nazwie wcale grzeczne nie są. 

Zacznijmy jednak od początku. Od najważniejszego. Kto może zagrać w tę grę? Grupa 3-15 osób jest oznaczona na pudełku. My gramy we dwoje jedynie dla śmiechu, nie dla rozgrywki, bo tej się nie da zrobić. Jednakże zebranie odpowiedniej grupy osób nie jest proste. Po pierwsze 18+. Po drugie: sporo czarnego humoru, który trzeba lubić. Po trzecie: kreatywne osoby, które potrafią wybrać zaskakujące odpowiedzi. Po czwarte: nie mogą być to osoby, które łatwo się obrażają. Można mieć swoje poglądy, ale w tej grze idą one na bok, a zostaje jedynie dobra zabawa. 


A teraz opowiem wam co nieco o samej grze. 

Na opakowaniu mamy napisane, że jest to gra bez pruderii i kurtuazji. Pruderia - fałszywa skromność, udawana i przesadna wstydliwość. Kurtuazja - grzeczność, uprzejmość i stosowny gest. 

W tej grze nie ma cenzury, nie ma norm, granic, odpowiednich poglądów, poprawności kulturowej, rasowej, politycznej. Nie ma żadnych przyzwoitości. 

Czas gry zależy tylko i wyłącznie od samych grających. Rozgrywkę można przerwać w dowolnym momencie.

Ważne jest także, że karty są dwujęzyczne, więc można bez obaw grać z zagranicznymi znajomymi!


Czarne karty to pytania lub zdania z lukami, które należy wypełnić. Niektóre nie mają żadnej luki (pytania), niektóre mają jedną, a niektóre nawet cztery. 


Białe karty to odpowiedzi. Są jednosłowne, zdaniowe. Nie każda będzie pasować do każdego pytania, więc trzeba dobrze przemyśleć wybór kart. Mamy także puste karty na możliwość dopisania swoich propozycji pytań i odpowiedzi. 


Tradycyjna rozgrywka polega na rozdaniu po 10 białych kart uczestnikom. Osoba najwyższa zostaje dżentelmenem lub milejdi, który czyta, co znajduje się na czarnej karcie. Każda z osób wybiera najzabawniejszą odpowiedź ze swoich kart. Dżentelmen wybiera najśmieszniejszą według niego odpowiedź. Osób, która położyła daną kartę zostaje nowym narratorem. Każdy uzupełnia zestaw kart o 10 białych. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej czarnych kart.


Drugi sposób gry to opowiadanie historii. Jeden gracz zaczyna i kładzie wybraną białą kartę. Kolejny kontynuuje historię dokładając kolejną białą kartę. Nie próbowałam jeszcze tej rozgrywki, więc nie potrafię wam opisać jej dokładniej. 


Za co lubię tę grę?

 • czarny humor
 • kreatywność
 • przełamanie barier
 • dobry sposób na zabawny wieczór
 • różne możliwości gry
 • dodatkowe zestawy kartPodoba się wam ta gra? 


A może polecicie inne dobre gry towarzyskie? 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!