POZNAJMY SIĘ!
Hej! Jestem Klaudia i zapraszam cię do mojego miejsca w sieci. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie i odzyskać czas dla siebie - dobrze trafiłaś. Nauczę cię, jak sprawić, by żyło ci się łatwiej oraz jak zadbać o siebie (szczególnie gdy nie masz czasu ani pieniędzy). Pokażę ci także, jak oszczędzać pieniądze. Mam nadzieję, że miło spędzisz u mnie czas. Chciałabym być dla ciebie wsparciem. Prywatnie jestem żoną wspaniałego mężczyzny i mamą Małego Człowieka. Lubię się rozwijać i nie potrafię stać w miejscu. Mam minimalistyczną duszę, która ciągle każe mi pozbywać się nadmiaru. Lubię czytać i spędzać czas na świeżym powietrzu.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Jestem coprywriterką z doświadczeniem w pisaniu tekstów na blogi, strony www, sklepy internetowe. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Napisałam dwa ebooki, które możesz zakupić w moim sklepie. Jeśli chcesz się ze mną skontaktować - czekam na twoją wiadomość. Możesz być pewna, że odpiszę na e-mail.

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Przeczytaj list od serca i treści, których nie ma nigdzie indziej.
  Czytaj więcej
 • 2
  INSTAGRAM
  Odwiedź mój sklep i dowiedz się, co mam w ofercie.
  Czytaj więcej
 • 3
  WSPÓŁPRACA
  Napisz do mnie i razem ustalimy warunki współpracy.
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Jak zmotywować się do nauki? | Back2school


W tym roku do szkoły nie wróciłam. Powiecie teraz: to jakim prawem mówisz o nauce, skoro pracujesz, a naukę masz gdzieś? A takim prawem, że szkołę skończyłam w kwietniu. Od tej pory nikt nie kazał mi się uczyć. A mimo to, ciągle się uczę. Ciągle. Jakim sposobem to robię, skoro przecież nikt nie lubi się uczyć? Opowiem wam o tym. Wybierz to, czego chcesz się naprawdę nauczyć. Nie zmuszaj się do nauki norweskiego, który podoba się twojej przyjaciółce, a tobie wcale. Nie przyda ci się, nie masz na to ochoty? Nie ucz się. Ja postanowiłam uczyć się wciąż angielskiego oraz porządnie rozpocząć naukę hiszpańskiego. Dodatkowo powtarzam niemiecki oraz uczę się podstawowych zdań i słów francuskich. I niczego więcej się nie uczę. 

Porządnie rozplanuj naukę. Określ, kiedy możesz to robić oraz ile masz na to czasu. Określ także częstotliwość. Ja np. gramatyki hiszpańskiej uczę się raz w tygodniu, a słówek uczę się jakieś 3-4 razy. Określiłam, co jest dla mnie ważniejsze. Dodatkowo - w tygodniu pracuję, więc mam na to mniej czasu, ale ustalam priorytety. Wczoraj i dziś była to gramatyka angielska. Jutro słówka hiszpańskie. Itd. Mam plan nauki, ale nie zawsze jestem w stanie go zrealizować. Mimo to, ciągle próbuję. Wybierz odpowiedni sprzęt. Nie męcz się z najgorszą książką. Znajdź najlepszą. Najładniejszy notes. Fajne długopisy. Kolorowe pisaki. Naklejki. Wszystko, co może ci się przydać. 

Poszukaj odpowiedniego sposobu. Nie każdy jest wzrokowcem. Nie każdy uczy się tak samo. Szukaj odpowiednich metod nauki dla ciebie, a wtedy będzie o wiele łatwiej. Dodatkowo, określ czy będziesz notować, a jeśli tak, to w jaki sposób. Ja do angielskiej gramatyki ustaliłam sobie zielony dla A1/A2, niebieskie dla B1, fioletowy dla B2 i czerwony dla C1. 


Ucz się ciekawych rzeczy. Nie musisz ciągle uczyć się gramatyki. Ucz się fajnych zwrotów, języka młodzieżowego, formalnego, czegoś po prostu ciekawego. Szukaj fascynujących rzeczy, które będą sprawiać ci przyjemność. 

Nie zadręczaj się.  Jeśli nie wychodzi ci, daj sobie czas. Znajdź inną metodę. Spróbuj czegoś innego. Szukaj czegoś, w czym się odnajdziesz. 


A jakie są wasze sposoby na zmotywowanie się do nauki? 

Komentarze

 1. Anonimowy9/12/2018

  Ja uczę się angielskiego w ten sposób, że czytam książkę po angielsku. Z czasem idzie coraz lepiej. Nie mam cierpliwości do uczenia się słówek na pamięć, a tak jakoś wchodzą mi do głowy. Staram się też analizować jak zbudowane są zdania. Tylko trochę szkoda, że w ten sposób można nauczyć się tylko czytać, ale to zawsze już coś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się bardzo lubię uczyć, a jeśli to czego się człowiek uczy jest interesujące to czysta przyjemność :) Wtedy właściwie nie trzeba się motywować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Włączam ciekawość. Myślę że to największy motor napędowy do wszystkich czynności które robi człowiek. Bo on z natury jest zawsze ciekawski...jak po co? dlaczego?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!