POZNAJMY SIĘ!
Mam na imię Klaudia i jestem mamą, żoną, przedsiębiorczynią… a przede wszystkim sobą! Znam swoje wartości, wiem, w jakim kierunku zmierzam i jestem ważna dla samej siebie. Dlatego dbam o siebie na co dzień, a nie tylko od święta. Chcę Ci pokazać, jak możesz to zrobić! Ale tak bez spiny. To miłe miejsce. Pokazuję Ci mój punkt widzenia oraz dostępne opcje, a działanie należy do Ciebie (o ile tego właśnie chcesz!). Oprócz tego znajdziesz tu różne sposoby ułatwiania sobie życia, recencje książek, seriali i podcastów oraz treści o endometriozie i minimalizmie. Zrób sobie coś pysznego do picia i zapraszam do czytania!
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ!
Chcesz bym pisała dla Ciebie? Nie ma problemu! Jestem copywriterką z doświadczeniem. Specjalizuję się w artykułach blogowych na temat dbania o siebie, rozwoju osobistego oraz macierzyństwa. Piszę także na inne tematy. Chętnie przygotuję treści do sklepu internetowego, na Landing Page oraz do newslettera. Piszę także teksty we współpracy z markami (Poster Store, Bee.pl). Chcesz ze mną współpracować? Napisz do mnie na blog@kocipunktwidzenia!

JAK MOGĘ CI POMÓC?

 • 1
  NEWSLETTER
  Zapisz się, by otrzymywać dwutygodnik, w którym pokazuję, jak odzyskać czas dla siebie i żyć w zgodzie ze sobą.
  Czytaj więcej
 • 2
  WSPÓŁPRACA
  Chcesz, bym napisała o Twojej firmie lub produkcie na blogu? Kliknij tu, by poznać szczegóły!
  Czytaj więcej
 • 3
  COPYWRITING
  Chcesz, bym pisała dla Ciebie? Kliknij tu i poznaj szczegóły!
  Czytaj więcej

ZACZNIJ CZYTAĆ TUTAJ

Przeczytaj najnowsze wpisy!

Warto Pomagać! - Dawca Szpiku, Dawca Krwi (krwiodawca) - co i jak?


Z niecierpliwością czekałam aż skończę osiemnaście lat. Teraz mam już dziewiętnaście i miesiąc. Od prawie roku jestem Dawcą Szpiku i Przeszczepu oraz Krwiodawcą - Bohaterem. Tak nas nazywają. Czy to prawda? Nie czuję się jak bohater. Czuję się jak człowiek, który jest na odpowiednim miejscu. Każdy z nas, kto może, powinien pomóc innym w ten sposób. Ani szpiku, ani krwi nie da się wyprodukować sztucznie.

Jak zostać krwiodawcą? Jak zostać dawcą szpiku?

Na zostanie dawcą zdecydowałam się już dawno. Pomyślałam: skoro mogę, to dlaczego nie? A jeśli kiedyś coś mi się stanie, to będę potrzebowała pomocy innych. Muszę pamiętać o tym, że teraz, w chwili gdy to piszę, w chwili gdy to czytacie, ktoś potrzebuje krwi lub szpiku. Nie przeżyje bez tego. A ja mogę mu podarować mały prezent w postaci szpiku lub 450 ml krwi ot tak - bo mogę!

Krwiodawstwo - jak zostać dawcą krwi? Jakie warunki spełnić, by być krwioadwcą?

Jest to temat mi bliższy. Oddałam krew już trzy razy. Pamiętaj, że dawcą może zostać osoba pełnoletnia, ważąca minimum 50 kg, zdrowa i bez przeciwwskazań. Kobiety krew mogą oddawać co 3 miesiące, a mężczyźni co 2. Pozdrawiam z tego miejsca zbiórkę krwi w mojej szkole, gdzie pozwalają wszystkim oddawać krew co 6 tygodni. 

Jak to wszystko wygląda? Na początek wypełniamy czterostronicową ankietę. Z niej lekarz dowie się o naszych chorobach oraz wszelkich innych przeciwwskazaniach. Następnie zgłaszamy się do rejestracji. W tym miejscu można odebrać np. zwrot pieniędzy za dojazd. Przechodzimy do pierwszego punktu kontrolnego. Tutaj sprawdzany jest poziom hemoglobiny. Jeśli jest w porządku - przechodzimy do lekarza. Lekarz waży, mierzy ciśnienie, sprawdza ankietę. Jeśli zdecyduje, że możesz oddać krew, przechodzisz do osobnego pomieszczenia, gdzie mieszczą się fotele. 

Pobranie krwi nie jest trudne i nieprzyjemne. Kładziemy się wygodnie na fotelu. Pani ogarnia worki z rurkami i igłą. Wbija igłę w zgięcie łokciowe i przykleja, by nic się nie ruszało. To naprawdę nie boli! Następnie krew przez kilka minut leci do woreczka, aż do uzbierania 450 ml. Na koniec leżymy i odpoczywamy. 

Centra Krwiodawstwa mają obowiązek zapewnić wysoko węglowodanowy posiłek o odpowiedniej kaloryczności. Stąd wafelek i 8 czekolad w różnych smakach :) 

Dawca szpiku - jak zostać dawcą szpiku? 

Tutaj rejestrujemy się przez internet. Po pewnym czasie dostajemy list, w którym znajdują się dokumenty do wypełnienia oraz patyczki do wymazu. Patyczek taki wkładamy do buzi i przez minutę pocieramy o wewnętrzną stronę policzka. Wypełnione dokumenty i wymazy wysyłamy w kopercie zwrotnej. Wszystko to jest opłacone. 

Po około 3-6 miesiącach przychodzi informacja czy jesteś dawcą. Jeśli tak - dostajesz kartę dawcy. Od tego momentu całe swoje życie czekasz na telefon, który niech najlepiej nigdy nie nastąpi. Jeśli nigdy się nie przydasz - to dobrze! Widocznie osoby z taką samą grupą szpiku nie potrzebują twojej pomocy. 

Jeśli jednak zostaniesz wezwany to... Spędzasz plus minus 3 dni w szpitalu. Szpik pobierany jest najczęściej z kości biodrowej. Jest w 100% bezpieczny. 


Jak widzicie, zostanie dawcą naprawdę nie boli. Zostań Dawcą - Zostań Bohaterem. 

Spodobało Ci się? Przeczytaj także:
PS. Zajrzyj na mój Instagram. Tam pokazuję więcej fajnych rzeczy! > @kocipunktwidzenia

PS2. Pamiętaj, że zawsze możesz zapisać się do mojego newslettera. Poruszam tam tematy planowania, organizacji oraz dobrego życia i polecam różne fajne rzeczy związane z życiem po swojemu > To coś dla mnie! Zapisuję się 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz. Wszystkie Twoje słowa motywują mnie do dalszego działania. Jeśli blog Ci się spodobał, koniecznie zaobserwuj i bądź na bieżąco!